Oficiálne stránky obce Hanigovce www.hanigovce.sk
 
 
 
 
Kalendár
 
Dnes je: Nedeľa
25. október. 2020

Sviatok má:
dnes: Aurel
zajtra: Demeter
pozajtra: Sabína
včera: Kvetoslava

IP:18.210.11.249.
ec2-18-210-11-249.compute-1.amazonaws.com
 
 
 
Hlavné menu
  MenuMaker produced NavBar  
 
 
Úradná tabuľa
 
Úradná tabuľa
 
 
 
Mapa Hanigovce
 
Mapa Hanigovce
 
 
 
Poštové schránky
 
TU môžeš zmeniť svoje HESLO, ak zadaš svoju E-mial adresu a STARÉ heslo!
 
 
 
Oficiálne stránky obce Hanigovce www.hanigovce.sk: Oznamy grékokatolícke

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]
 
 

 
Liturgie online
 
Oznamy grékokatolícke

Priame prenosy liturgie z Chrámu sv. apoštolov Petra a Pavla v Milpoši.

Litugrie každý deň v týždni o 18:00 hod a v nedeľu o 9:00 hod.  


Autor: Kron - Nedeľa, 18.10. 2020 - 08:51:52
(Zobraziť celý článok | 511 bajtov | Hodnotenie: 0)
 
 
 
Priame prenosy z cerkvi Milpoš
 
Oznamy grékokatolícke
Drahí veriaci našej farnosti, po kliknutí na dole uvedené linky v uvedený čas máte možnost vidieť živý prenos liturgií z Milpoša. Slúžiaci otec Jozef Špes.

Pokračovanie ...

Autor: Kron - Štvrtok, 09.04. 2020 - 12:37:01
(Zobraziť celý článok | 1416 bajtov | Hodnotenie: 0)
 
 
 
Odpustová slávnosť
 
Oznamy grékokatolícke

       V sobotu a nedeľu 26. a 27. októbra sme v Hanigovciach slávili sviatok sv. hieromučeníka Demetra, patróna nášho chrámu i našej obce. Slávenie sme začali v sobotu svätou liturgiou a večierňou a v nedeľu zavŕšili slávnostnou odpustovou liturgiou. Za slávenie aj za slová plné múdrosti i svetla ďakujeme otcovi Miroslavovi Bartošovi a samozrejme aj nášmu duchovnému otcovi Jozefovi Špesovi. Odpust je vrámci spoločenstva jednak tradíciou a príležitosťou pre stretnutie rodiny, ale aj momentom pre uvedomenie si posolstva patróna chrámu pre našu dobu, pre naše životy. Nech je, teda, pre nás toto slávenie časom duchovného načerpania nových síl aj myšlienok, aby sme si každodenne uvedomovali dar našej viery a boli svedkami Pravdy pre tento svet. .

Ema Šajgalová


Autor: Kron - Utorok, 29.10. 2019 - 13:41:12
(Zobraziť celý článok | 981 bajtov | Hodnotenie: 0)
 
 
 
Ďakovná púť - Rím 2018
 
Oznamy grékokatolícke

       V dňoch 4.–9.10.2018 sme sa aj my, veriaci z Hanigoviec, zúčastnili zlatého klinca osláv 200. výročia vzniku našej prešovskej eparchie – ďakovnej púte do Ríma. V pestrofarebnej posádke, pozostávajúcej z farností Milpoš, Ľubovec, Čirč a Sabinov sa zišla aj rovnako pestrofarebná veková kategória členov, pretože nikto si nechcel nechať ujsť bohatý program, ktorý nás tam čakal. Zúčastnili sme sa osobitnej audiencii so Svätým Otcom Františkom, mali sme slávnostné archijerejské sväté liturgie vo veľmi významných a historicky bohatých bazilikách ako sú Bazilika sv. Petra, či Bazilika Santa Maria Maggiore a nakoniec nedeľný Anjel Pána na svätopeterskom námestí s pozdravom nás –gréckokatolíckych pútnikov. Neodmysliteľnou súčasťou našej púte boli aj prehliadky Ríma s výkladmi nášho sprievodcu, tlmočníka a duchovného otca v jednom, otca J. Pasoka, zároveň mu týmto spôsobom chceme aj poďakovať. Tiež Pán Boh zaplať aj nášmu otcovi J. Špesovi a otcovi M. Kolesárovi za skvelú organizáciu a duchovné služby počas celej púte. A nedá sa nepoďakovať aj Tebe Pane, za všetky milosti, a vypočuté modlitby, ktoré sme mohli dosiahnuť a vyprosiť si na tejto púti. Vďaka Ti Pane! (Daniela Šajgalová, naša vyslaná redaktorka)


Autor: Kron - Piatok, 19.10. 2018 - 09:36:20
(Zobraziť celý článok | 1472 bajtov | Hodnotenie: 0)
 
 
 
Chrámový sviatok sv. Demetra
 
Oznamy grékokatolícke

     Sv. Demeter žil v druhej polovici 3. storočia, v meste Solún (po grécky Thessalonike), kde bol jeho otec vysokým cisárskym úradníkom. Po otcovej smrti ho cisár Maximilián vymenoval za prokonzula mesta Solún a celej provincie. Sv. Demeter bol od detstva vychovaný v kresťanskej viere. Hoci zastával vysoký úrad, svoju vieru verejne vyznával a bol apoštolom viery. Kvôli tejto viere ho cisár Maximilián nariadil uvrhnúť do väzenia. Keď bol Demeter vo väzení, požehnal sv. Nestora na boj s nepremožiteľným cisárskym gladiátorom Lyjom. Sv. Nestor sa postavil proti Lyjovi s krížom v rukách a porazil ho. Keď sa cisár dozvedel, že to bol práve Demeter, kto požehnal Nestora na boj s Lyjom, poslal za ním svojich za vojakov a tí ho prebodli kopijami. To sa stalo r. 306.

     Hrdinskú vieru sv. Demetra oslávil Boh po jeho smrti rôznymi zázrakmi, a tiež tým, že jeho telo zostalo po smrti neporušené a vytekalo z neho myro (tzv. myrotočec). Keď asi sto rokov po jeho smrti otvorili hrob – jeho telo sa našlo neporušené a z kostí vytekalo voňavé myro – olej, ktoré uzdravovalo chorých.

    Svätý Demeter je považovaný za ochrancu a patróna mesta Solún. Je uctievaný aj ako patrón vojakov a obranca vlasti. Bol aj jedným z patrónov a ochrancov cyrilometodskej misie. Veľkého ochrancu si nám dal Pane vo svätom Demetrovi a my môžeme byť len vďační našim predkom, že ho vybrali za patróna chrámu v našej v obci. Pripomenuli sme si to túto nedeľu na slávnostnej liturgii, ktorú slúžil milý hosť otec Peter Borza spolu s naším duchovným otcom Jozefom. Ďakujeme za povzbudivé slová, ktoré nás posilňujú v našej viere, aby sme túžili za každých okolností kráčať za Kristom a vyznávať ho, ako to celý život a bez strachu robil sv. Demeter.
autor: Júlia Šajgalová


Autor: kron - Utorok, 31.10. 2017 - 09:03:45
(Zobraziť celý článok | 2011 bajtov | Hodnotenie: 0)
 
 
 
18 článkov (4 stránok, 5 článkov na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Prejsť na:
 
 
 
Počítadlo
 
Verejných návštev
stránok od 11.12.2011

[ Viac ]
 
 
 
Anketa
 
Ako sa Vám páči naša WEB stránka?

Slabá
Pekná
Veľmi peknáVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 276
 
 
 
Počasie
 
Predpoveď počasia : www.meteo.sk
Fáza mesiaca


SATELITY
   SHMÚ       EUMETSAT
   
 
 
KALKULAČKA
 
Kalkulačka
 
 
 
 
 
Radio
 
Stanica:
Nie je voľba

<a href=''>Play Nie je voľba</a>
Hrať v samostatnom okne
 
 

OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV©2010
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.11 sekúnd


   Admin
Infor. o registracii domeny