Oficiálne stránky obce Hanigovce www.hanigovce.sk
 
 
 
 
Kalendár
 
Dnes je: Piatok
27. apríl. 2018

Sviatok má:
dnes: Jaroslav
zajtra: Jarmila
pozajtra: Lea
včera: Jaroslava

IP:54.81.116.187.
ec2-54-81-116-187.compute-1.amazonaws.com
 
 
 
Hlavné menu
  MenuMaker produced NavBar  
 
 
Úradná tabuľa
 
Úradná tabuľa
 
 
 
Mapa Hanigovce
 
Mapa Hanigovce
 
 
 
Poštové schránky
 
TU môžeš zmeniť svoje HESLO, ak zadaš svoju E-mial adresu a STARÉ heslo!
 
 
 
Radio
 
Stanica:
Nie je voľba

<a href=''>Play Nie je voľba</a>
Hrať v samostatnom okne
 
 
 
Oficiálne stránky obce Hanigovce www.hanigovce.sk: Informácie

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]
 
 

 
Slovensko na europranieri
 
Informácie

O našej nízkej účasti píšu Číňania. Rusi si neodpustili komentár

Slováci sú terčom pre zahraničné médiá. Ich pozornosť si tentokrát vyslúžili vďaka svojej neúčasti na voľbách do Európskeho parlamentu. K urnám totiž prišlo len o málo viac ako 13 percent oprávnených voličov, čo je historický rekord za krajinu aj celé Spoločenstvo. Pozrite si, čo o náš preto píšu.


Pokračovanie ...

Autor: kron - Piatok, 30.05. 2014 - 08:23:14
(Zobraziť celý článok | 10043 bajtov | Hodnotenie: 0)
 
 
 
Vianoce 2013
 
Informácie

        Vianoce v našej obci prežívame tradične v rodinách a tešíme sa z prítomnosti všetkých blízkych.  Mnohé rodiny si uchovávajú staré tradície pred večerou. Predtým ako sa zasadne za stôl rozozvučia sa cerkovné zvony a ľudia utekajú do jarčeka po  vodu, v ktorej sa umyje celá rodina, aby sme boli zdraví. Pridajú sa do nej aj mince, aby sme počas roka boli „bohatí“. Bohatstvo a hmotný dostatok majú zabezpečiť aj peniažky pod obrusom prestretého stola. Niekedy sa nohy stola obtáčali reťazou, aby rodina stále držala pokope a pod stôl sa ukladal stoh slamy na znak toho, že Ježiško sa narodil na slame.Pokračovanie ...

Autor: kron - Štvrtok, 02.01. 2014 - 19:17:50
(Zobraziť celý článok | 3276 bajtov | Hodnotenie: 0)
 
 
 
Zo Slnka miznú škvrny. Vedci sa obávajú malej doby ľadovej
 
InformácieVedci sa nedokážu zhodnúť na tom, či nás čaká postupné otepľovanie klímy alebo naopak, či sa naša Zem zmení na jednu snežnú guľu. Podľa novej štúdie na čele s Geraldom Meehlom z Národného centra pre atmosferický výskumov v Boulderi, prichádza doba ľadová. Centrálna hviezda solárneho systému – Slnko, je pre naše životy jedným z kľúčových faktorov k prežitiu. Jeho žiarenie sa mení, a to sa odráža na živote na Zemi. Podľa vedcov táto hviezda v poslednom roku zaznamenala minimálnu slnečnú aktivitu, pričom ubúdalo aj škvŕn z jej povrchu. Keďže slnko prekonáva cyklické prepólovanie magnetického poľa, môže žiariť menej. Naša klíma sa ochladí omnoho viac, ako klimatológovia predpokladali. Slnečná škvrna je tmavé miesto vo fotosfére Slnka. Má nepravidelný kruhový tvar a silné magnetické pole. Je najznámejším prejavom slnečnej aktivity. Veľké slnečné škvrny majú dlhú životnosť a sú viditeľné voľným okom. Niektoré menšie majú životnosť len pár hodín, väčšie až niekoľko mesiacov. (Zdroj Wikipedia)
Pokračovanie ...

Autor: Kron - Pondelok, 09.09. 2013 - 23:34:09
(Zobraziť celý článok | 3452 bajtov | Hodnotenie: 4.5)
 
 
 
Pozor na dehydratáciu!
 
Informácie Nedostatočne hydratované telo je menej odolné voči psychickej aj fyzickej záťaži. Najmä v horúcom lete pritom riziko komplikácií z dehydratácie nikdy nie je príliš ďaleko. Prispôsobte svoj pitný režim vyčerpávajúcemu teplu a nenechajte si prázdniny pokaziť nepríjemným kolapsom.Stres z balenia, dlhé hodiny cestovania na dovolenku, ale aj celodenné slnenie sa na pláži či fyzicky náročná horská turistika predstavujú spolu s vysokými letnými teplotami pre vaše telo nebezpečnú kombináciu. Ak zanedbáte dopĺňanie tekutín, dehydratácia môže viesť až ku kolapsu. Venujte preto zvýšenú pozornosť varovným signálom - smäd, bolesti hlavy, sucho v ústach a na perách, ale aj malátnosť, závraty, kŕče či bolesť brucha, v extrémnych prípadoch až poruchy videnia či pamäte. V prvom rade by ste ale mali týmto nepríjemnostiam úplne predísť dodržiavaním správneho pitného režimu. 
Pokračovanie ...

Autor: krehlik - Streda, 24.07. 2013 - 21:39:32
(Zobraziť celý článok | 10152 bajtov | Hodnotenie: 0)
 
 
 
Leto pekné nebude...
 
Informácie
BRATISLAVA - Slováci sa tento rok museli popasovať s extrémne dlhou zimou, ktorá nie a nie dať nám pokoj. V polke apríla k nám konečne zavítala jar, ktorá si však oddnes opäť berie dovolenku. A podobne neradostne vraj bude vyzerať aj leto. Podľa francúzskeho meteorologického kanálu Meteo má byť najchladnejším od roku 1816!
Takúto predpoveď sme naozaj počuť nechceli. Ak ste sa tešili na horúce leto plné kúpania a opaľovania, veľmi rýchlo vás vyvedieme z omylu. Odborníci totiž tvrdia, že existuje až 70-percentná šanca, že nadchádzajúce leto bude najhoršie za posledných takmer dvesto rokov. Studené a sychravé počasie vraj zavládne aj v susednom Česku, Rakúsku, Nemecku, Francúzsku, Španielsku a Portugalsku.
Rok 1816 vstúpil do dejín ako "Rok bez leta". Vtedy nastala globálna klimatická anomália, ktorá postihla celú severnú pologuľu. Neurodilo sa prakticky žiadne obilie, čo malo za následok rapídne zmenšenie zásob potravín. Takáto katastrofa nám síce tentoraz asi nehrozí, no ani plavky si tento rok príliš neužijeme.
Za tohtoročnú chladnú jar údajne môže slabá slnečná aktivita a studené fronty, ktoré nás trápili počas dlhej zimy. Podľa francúzskych meteorológov budú jún a júl priam zúfalé a len pár dní počas nich bude pripomínať leto. V auguste potom majú prísť prudké búrky. 
Snáď povzbudí aspoň dlhodobá predpoveď na september a október. Vtedy má byť priemerná teplota vyššia a ubudnú aj zrážky.

Autor: krehlik - Štvrtok, 30.05. 2013 - 14:26:51
(Zobraziť celý článok | 1525 bajtov | Hodnotenie: 0)
 
 
 
25 článkov (5 stránok, 5 článkov na stránku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Prejsť na:
 
 
 
Počítadlo
 
Verejných návštev
stránok od 11.12.2011

[ Viac ]
 
 
 
Prihláste sa
 
Vítajte, ste prihlásený ako Anonym
Užívateľské meno
Heslo
Bezpečnostný kód: Bezpečnostný kód
Napíšte bezpečnostný kód

(Registrovať)
Členstvo:
Najnovšie: jokr
Nových užívateľov dnes: 0
Nových užívateľov včera: 0
Celkom zaregistrovaných užívateľov: 7

Online návštevníkov:
Návštevníkov: 8
Užívateľov: 0
Spolu: 8
 
 
 
Anketa
 
Ako sa Vám páči naša WEB stránka?

Slabá
Pekná
Veľmi peknáVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 204
 
 
 
Počasie
 
Predpoveď počasia : www.meteo.sk
Fáza mesiaca


SATELITY
   SHMÚ       EUMETSAT
   
 
 
KALKULAČKA
 
Kalkulačka
 
 
 
 

©2010
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.06 sekúnd


   Admin
Infor. o registracii domeny